YouTube Shorts, TikTok ile kafa kafaya gidiyor… bu sefer TV ekranınızda

Kısa biçimli dikey video, mobil cihazınıza uyacak şekilde yapılmıştır. Ancak bu, YouTube’un TV setinizde YouTube Shorts izlemenizi de istemediği anlamına gelmez. Video platformu, dikey video için özel olarak oluşturulmuş bir TV deneyimi başlattı, böylece kullanıcılar artık Shorts’u başkalarıyla birlikte büyük ekranlarında izleyebilir. AYRICA BAKINIZ: Tüm YouTube içerik oluşturucuları @kullanıcı adı stilinde bir tanıtıcı alıyor YouTube […]

YouTube Shorts, TikTok ile kafa kafaya gidiyor… bu sefer TV ekranınızda

Kısa biçimli dikey video, mobil cihazınıza uyacak şekilde yapılmıştır. Ancak bu, YouTube’un TV setinizde YouTube Shorts izlemenizi de istemediği anlamına gelmez.

Video platformu, dikey video için özel olarak oluşturulmuş bir TV deneyimi başlattı, böylece kullanıcılar artık Shorts’u başkalarıyla birlikte büyük ekranlarında izleyebilir.

AYRICA BAKINIZ:

Tüm YouTube içerik oluşturucuları @kullanıcı adı stilinde bir tanıtıcı alıyor

YouTube Baş Ürün Sorumlusu Neal Mohan, “Bugün, Shorts’a görüntüleme erişimini en hızlı büyüyen yüzeyimiz olan TV ekranına genişletiyoruz” dedi. Beyan Pazartesi gününde. “Bu, bir sonraki doğal adım gibi görünse de, bu dikey, mobil öncelikli deneyimi büyük ekrana getirmek için inanılmaz miktarda düşünce ve özen gösterildi.”

YouTube yaptığı duyuruda, TV’ler için Shorts deneyimi yaratma sürecini paylaştı. Kullanıcıların başlatılan sürümde gördüklerine inmeden önce bir dizi farklı düzen seçeneğini değerlendirmişti.

YouTube Shorts TV deneyimi, görüntülenen dikey videonun çevresine bir sınır yerleştirir, bu nedenle ekranın bu kadar küçük bir bölümünü almak garip görünmez. Etrafındaki fazladan boşluk, videonun başlığı ve YouTube oluşturucusu gibi bilgileriyle doldurulur. İzleyiciler ayrıca içerik oluşturucunun kanalına abone olabilir ve aynı ekrandan videoyu beğenebilir veya beğenmeyebilir. Video sona erdiğinde, bir sonraki YouTube Short, tıpkı mobil cihazınızda olduğu gibi yukarı doğru kayar.

YouTube, Mashable’a, TV deneyiminin YouTube Shorts’a ortak görüntüleme getirmesini umduğunu söyledi. Mobil cihazınızda video izlemek genellikle tek kişilik bir deneyimdir, televizyon setinizde video izlemek ise arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabileceğiniz bir aktivitedir.

YouTube’a göre, Shorts içeriği her ay 1,5 milyardan fazla oturum açmış kullanıcı tarafından görüntüleniyor. Bu, platformu en büyük rekabetinin kullanıcı tabanıyla aynı seviyeye getirir. TikToksahip olan özel TV uygulaması ABD’de yaklaşık bir yıldır.

AYRICA BAKINIZ:

YouTube Shorts, aylık 1,5 milyar kullanıcısı olduğunu söylüyor. Bunlar TikTok benzeri sayılar.

YouTube kullanıcıları, YouTube uygulamasının ana sayfasındaki özel bir raf aracılığıyla Shorts’a erişebilir. Kullanıcılar ayrıca doğrudan bir içerik oluşturucunun kanalına gidebilir ve oradan da TV’de Kısa Filmler izleyebilir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow