Discord, genç flört sunucularını ve yapay zeka tarafından oluşturulan çocuk cinsel istismarı materyallerini yasakladı

Discord, çocuk güvenliği politikalarında büyük değişiklikler yapıyor, genç flörtlerini ve yapay zeka tarafından oluşturulan çocuk seks görüntülerini yasaklıyor. Oyuncular arasında popüler olduğu bilinen platform, geçtiğimiz ay inceleme altına alınmıştı. bir NBC soruşturması(yeni bir sekmede açılır) sitede çocuk sömürüsünün, gaspın ve tımarlamanın yaygın bir şekilde gerçekleştiğini tespit etti. Şimdi, merkez, çocukları herhangi bir şekilde cinselleştiren yapay […]

Discord, genç flört sunucularını ve yapay zeka tarafından oluşturulan çocuk cinsel istismarı materyallerini yasakladı

Discord, çocuk güvenliği politikalarında büyük değişiklikler yapıyor, genç flörtlerini ve yapay zeka tarafından oluşturulan çocuk seks görüntülerini yasaklıyor. Oyuncular arasında popüler olduğu bilinen platform, geçtiğimiz ay inceleme altına alınmıştı. bir NBC soruşturması(yeni bir sekmede açılır) sitede çocuk sömürüsünün, gaspın ve tımarlamanın yaygın bir şekilde gerçekleştiğini tespit etti.

Şimdi, merkez, çocukları herhangi bir şekilde cinselleştiren yapay zeka tarafından oluşturulan içeriği ve bunu metin tabanlı tasvirler için de yasaklıyor. İçinde bir blog yazısı(yeni bir sekmede açılır)Discord, Çocukların Cinsel İstismarı Materyali (CSAM) politikasının “çizilmiş, fotogerçekçi ve AI tarafından oluşturulmuş fotogerçekçi çocuk cinsel istismarı materyali dahil olmak üzere çocukları cinselleştiren herhangi bir metin veya medya içeriğini” içerecek şekilde genişletildiğini söyledi.

Ayrıca, Discord’un “çevrimiçi baştan çıkarma” ve “cinsel şantaj” içeren yırtıcı davranışlara karşı “sıfır tolerans politikası” olduğunu söyleyerek, reşit olmayanlarla tımarlama ve cinsel davranış konusundaki tutumlarını netleştirdiler.

Platform ayrıca gençler arasında çıkmaya adanmış tüm sunucuları açıkça yasakladı ve 18 yaşın altındaki herhangi bir kullanıcının müstehcen herhangi bir materyal gönderemeyeceğini veya bunlara erişemeyeceğini söyledi. Flört politikası söz konusu olduğunda, şirket “çevrimiçi flörtün kendi kendini tehlikeye atmasına neden olabilir” dedi. Discord yönergeleri(yeni bir sekmede açılır) şirketin “gençler arasında flört etmeyi teşvik eden veya kolaylaştıran” tüm boşlukları kaldıracağını zaten belirtmişti, ancak bu daha fazla açıklığa kavuşturuldu. Ek olarak, daha genç bir genci tımar etmeye teşebbüs eden veya bu tür davranışlarda bulunan daha büyük gençler, Discord’un Çocuklarla Uygunsuz Cinsel Davranış ve Bakım Politikası uyarınca incelemeye alınacak ve hakkında işlem yapılacaktır.

AYRICA BAKINIZ:

Discord herkesi kullanıcı adlarını değiştirmeye zorluyor

Discord, haftalık 19 milyon sunucuyla aylık 150 milyon aktif kullanıcı tarafından kullanılıyor. 13 yaşından küçük çocukların Discord’u kullanmasına izin verilmez.

Platform, departmanlardaki çalışanlarının yaklaşık yüzde 15’inin kendini güvenlik üzerinde çalışmaya ve bu deneyimi geliştirmeye adadığını söyledi. Discord ilk olarak politikalarını sıkılaştırmak ve sitedeki reşit olmayanları korumak için adımlar attı. iki yıl önce(yeni bir sekmede açılır)ancak yine de Instagram ve TikTok beğenilerinin sunduğu ebeveyn kontrolünden yoksundu.

Discord’un yeni tanıtılan Aile Merkezi, ebeveynlerin gençlerin aktivitelerini görmelerine olanak tanır.
Kredi: Uyuşmazlık.

Platform ayrıca yeni bir Aile Merkezi(yeni bir sekmede açılır), ebeveynlere artırılmış denetim araçları ve çocuklarının hesabı üzerinden erişim olanağı sağlama – eğer genç izin verirse. Bir genç kullanıcı kaydolduğunda, bir ebeveyn veya veli kiminle etkileşime girdiğini, hangi sunuculara katıldıklarını ve mesaj attıkları veya aradıkları kişilerin temel bilgilerini görebilir.

CEO’su Larry Magid, “Family Center, ebeveynlere, gençlerin Discord’u çok müdahaleci olmadan kullanmalarına yardımcı olmak için ihtiyaç duydukları her şeyi sağlıyor” dedi. ConnectSafely.org(yeni bir sekmede açılır), Discord’un bir ortağı. “Çocuklarınızın kiminle takıldığını ve nereye gittiklerini bildiğiniz, ancak konuşmalarını dinlemediğiniz veya ilişkilerini mikro düzeyde yönetmediğiniz fiziksel bir dünya gibi.”

Bakım deneyiminiz varsa, 1-800-656-HOPE (4673) numaralı telefondan ücretsiz, gizli Ulusal Cinsel Saldırı yardım hattını arayın veya adresini ziyaret ederek 7/24 çevrimiçi yardıma erişin. online.rainn.org(yeni bir sekmede açılır). Birleşik Krallık’ta ikamet ediyorsanız, 0808 800 numaralı telefonu arayarak NSPCC ile iletişime geçin. 5000. Çocuk bakımıyla ilgili bilgileri bildirmek için Ulusal Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar Merkezi ile şu adresten iletişime geçin: 1-800-843-5678(yeni bir sekmede açılır). Birleşik Krallık’ta, bir çocukla ilgili endişelerinizi arayarak NSPCC’ye bildirebilirsiniz. 0808 800 5000 veya e-posta gönderme [email protected](yeni bir sekmede açılır).

Teknory