Nothing Ear (2) ve AirPods (3. nesil): Teknik özellikler, özellikler ve daha fazlası

Kulak kanalınıza sıkıştırdığınız küçük cihazlar arasındaki savaş hiç durmadan devam ediyor. Bu hafta, İngiltere’deki teknoloji girişimi, 2021’in şaşırtıcı derecede gerçekten iyi olan Ear (1) kablosuz kulaklıklarının devamını yayınladı. Yaklaşık bir buçuk yıl sonra, Ear (2) ses kalitesi ve pil ömründe vaat edilen iyileştirmeler, 150$’lık yeni bir fiyat ve öncekinden aynı havalı şeffaf plastik görünümle burada. […]

Nothing Ear (2) ve AirPods (3. nesil): Teknik özellikler, özellikler ve daha fazlası

Kulak kanalınıza sıkıştırdığınız küçük cihazlar arasındaki savaş hiç durmadan devam ediyor.

Bu hafta, İngiltere’deki teknoloji girişimi, 2021’in şaşırtıcı derecede gerçekten iyi olan Ear (1) kablosuz kulaklıklarının devamını yayınladı. Yaklaşık bir buçuk yıl sonra, Ear (2) ses kalitesi ve pil ömründe vaat edilen iyileştirmeler, 150$’lık yeni bir fiyat ve öncekinden aynı havalı şeffaf plastik görünümle burada.

AYRICA BAKINIZ:

Apple’ın AirPod’ları bir gün daha iyi duymanıza yardımcı olabilir

Bu nedenle, herhangi bir yeni kablosuz kulaklık çiftiyle yapmanız gereken şeyi yapmaya başlamanın zamanı geldi: Bunları AirPods ile karşılaştırın. Spesifik olarak, fiyat açısından Ear’a (2) en yakın olan üçüncü nesil 170 $ modeli. İşte iki ses cihazının nasıl bir araya geldiği.

Tasarım

Kulaklık yok.
Kredi bilgileri: Hiçbir şey

Apple AirPods (üçüncü nesil)

Apple’ın kulaklıkları.
Kredi bilgileri: Molly Flores/Mashable

Şimdiye kadarki en sübjektif kategori olan fiziksel tasarım, muhtemelen herhangi bir kulaklık çifti hakkında en az önemli olan şeydir. Bakmak için değil dinlemek için. Bununla birlikte, bu makalenin yazarı olarak, çok fazla yarışma olmadan, görünüm bölümünde kazananı ilan etmiyorum. Aslında, temelde Ear (1) ile aynı görünüyorlar, o kadar havalı bir tasarım ki değiştirilmesi gerekmiyordu.

Ben sadece teknoloji üzerindeki şeffaf plastik kasanın harika olduğunu düşünüyorum. AirPod’lar kesinlikle güzel görünüyor, Apple’ın antiseptik plastik beyaz estetiğine doğal olarak uyuyor, ancak neredeyse göz alıcı değiller. Bununla birlikte, üçüncü nesil AirPod’lar, tıpkı Nothing’in kulaklıkları gibi, uzun oturumlarda rahatlıkla takılabilir. Biri diğerinden biraz daha soğuk olduğu için bu cihazların hiçbiri burada bir kaybeden değil.

Kazanan: Hiçbir Şey Kulak (2)

özelleştirme

Bu neredeyse hiç adil değil.

Aktif gürültü önleme (bir dakika içinde daha fazlası) gibi pek çok üst düzey özellik içermeyen bir tür giriş seviyesi seçeneği olarak, üçüncü nesil AirPod’ların doğal olarak pek bir yolu yoktur. ayarlar(Yeni bir sekmede açılır) ile oynamak Elbette, otomatik kulak içi algılamayı kapatabilir veya ses efektlerinin sesini kısabilirsiniz, ancak hepsi bu kadar.

Kulağına takıyorsun, ne dinlemek istiyorsan onu dinliyorsun ve sonra çıkarıyorsun. Bu, teknolojiye tamamen geçerli bir yaklaşım, ancak ne yazık ki, Nothing’in sunduğu şeylerin yanında o kadar hoş görünmüyor.

Ear (2) kurulumu, Nothing X uygulamasının şu adresten indirilmesini gerektirir: Uygulama mağazası(Yeni bir sekmede açılır) veya oyun mağazası(Yeni bir sekmede açılır). Bir dakika sürer, ama buna değer. Nothing X, kullanıcılara gürültü engellemeyi ayarlama, dokunmatik komutları yeniden eşleştirme ve hatta silikon kulak tıkaçlarının kulaklarınıza tam olarak oturup oturmadığını öğrenmek için bir test yapma yeteneği vermez. Akıllara durgunluk veren bir seçenek sayısı değil, ancak Apple’ın sunduklarından daha fazlası.

Oh, ve bu seçeneklere AirPod’ların aksine bir Android telefondan erişebilirsiniz.

Kazanan: Hiçbir Şey Kulak (2)

Ses kalitesi

Apple AirPods üçüncü nesil

Apple, çok küçük bir şeye çok fazla yumruk atıyor.
Kredi bilgileri: Molly Flores/Mashable

Ses kalitesini karşılaştırmak daha zor çünkü şu anda yapacak donanıma sahip olmadığım yan yana testler gerektiriyor. Yine de bunu akılda tutarak, Apple’ın kulaklıklarında her zaman mükemmel ses kalitesine sahip olduğunu ve aşağıdaki gibi satış noktalarından gelen incelemeleri belirtmekte fayda var: Sınır(Yeni bir sekmede açılır) Ve kablolu(Yeni bir sekmede açılır) Kulaktaki sesi (2) çok övdü. Muhtemelen burada yanlış gidemezsin.

Bu kategoride benim için Nothing’i diğerlerinden ayıran şey, aktif gürültü engellemenin varlığı. Bu özellik, bu fiyat aralığındaki kulaklıklarda o kadar standart hale geldi ki, ANC’li en ucuz AirPod’ların 250 $ olması açıkçası biraz saçma. Bu cihazlardan biri, bir tren geçerken dinlemeye devam etmenize izin verecek ve biri vermeyecek. Bu kadar basit.

Kazanan: Hiçbir Şey Kulak (2)

Pil ömrü

Pil ömrüne gelince, Apple bugün en az bir galibiyet aldığını bilerek eve gidebilir, ancak bu bir tür teknik ayrıntıdır.

ANC kapalıyken tek bir şarjla 6,3 saate kadar çalma için Ear (2) hiçbir şey derecelendirmez. Ancak ANC’yi açın ve yalnızca dört saatlik oynatma için derecelendirilirler. ANC, üçüncü nesil AirPod’lara kıyasla Ear’ün (2) o kadar büyük bir satış noktası ki, onları uzun süre kapalıyken kullanmayı gerçekten hayal edemiyorum.

Öte yandan Apple, ANC’siz AirPod’larını tek bir şarjla altı saatlik oynatma için derecelendiriyor. İdeal koşullarda Nothing’in sunduğundan biraz daha az, ancak pratik kullanım açısından Apple bunu kazanıyor.

Kazanan: AirPods

Karar

Muhtemelen bunun nereye gittiğini söyleyebilirsin.

Nothing Ear (2), önemli olan birçok yönden üçüncü nesil AirPod’lardan üstün bir üründür. ANC içermeleri sayesinde daha havalı görünürler, daha fazla özelliğe sahiptirler ve daha iyi ses çıkarırlar. Ayrıca Apple’ın 170 dolarlık kulaklıklarından 20 dolar daha ucuzlar ve Android telefonlarla daha iyi çalışıyorlar. O kadar yakın bir rekabet değil.

Yine de, Apple’ın kulaklıkları tamamen iyi ve ANC’yi umursamıyorsanız veya yalnızca iPhone’unuzla sorunsuz çalışan bir şey istiyorsanız tercih edilebilir. Bu kulaklıkların hiçbiri kötü değil; sadece biri diğerinden daha iyi.

Kazanan: Hiçbir Şey Kulak (2)

Teknory